O nas

 

Logo pracowni konserwacji

Jesteśmy zespołem dyplomowanych konserwatorów dzieł sztuki. Zajmujemy się konserwacją i restauracją ołtarzy, obrazów, rzeźb, malowideł ściennych, metalu, kamienia i ceramiki. W ramach naszej Pracowni współpracujemy ze specjalistami z wielu dziedzin: pracowników naukowych, historyków sztuki, mistrzów stolarstwa, kowalstwa, repuserstwa, specjalistów z branży instalacji elektrycznych i alarmowych w obiektach zabytkowych.   Lista naszych realizacji znajduje się w zakładce Realizacje.

 

Logo pracowni 2Przygotowujemy programy prac konserwatorskich oraz opracowujemy kosztorysy prac niezbędne w pozyskiwaniu dotacji. Przygotowujemy dokumenty i pomagamy pozyskać środki na konserwację i restaurację zabytkowych obiektów. Wykonujemy badania konserwatorskie - mikrochemiczne, technologiczne, datujące. Opracowujemy dokumentacje konserwatorskie badań wraz zaleceniami konserwatorskimi dla obiektów zabytkowych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w zakładce Usługi.

 

Logo pracowni 3Rekonstruujemy dawne techniki malarskie, pozłotnicze, snycerskie, sztukatorskie, kowalskie. Na zamówienie wykonujemy przedmioty wyposażenia wnętrz sakralnych, w oparciu o historyczne wzory, z odtworzeniem techniki i technologii. Wykonujemy również kopie malarskie - zarówno obrazów sztalugowych jak i ściennych. Na zamówienie malujemy nowe obrazy religijne do wnętrz sakralnych. Więcej informacji w zakładce Usługi.

Logo pracowni 4Szczególnym rodzajem naszej działalności jest projektowanie konserwatorskie - przygotowywanie wizualizacji w oparciu o technologie wirtualnej rzeczywistości. Wykonujemy wizualizacje wnętrz sakralnych w oparciu o panoramy sferyczne - dokładnie dokumentują przebieg prac konserwatorskich. Wirtualny spacer może być rownież wykorzystany na stronach internetowych parafii - prezentować wnętrze kościoła, ukazywać interesujące aspekty z zakresu historii sztuki. Więcej informacji odnajdą Państwo w zakładce Usługi.

W zakładce FAQs znajdują się najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami, dotyczące działania naszej Pracowni 

Nasz zespół