Portfolio Tag: konserwacja rzeźby polichromowanej
Konserwacja barokowej ambony dekorowanej srebrem z laserunkami
Więcej
Niezwykle rzadkie przedstawienie, zachowane do dzisiejszych czasów jedynie w kilku miejscach - grupa rzeźbiarska Grobu Pańskiego. W kościele franciszkanów reformatów na Podgórzu, w Toruniu znajduje się w dwóch niszach przedstawienie Grobu Pańskiego i scena Opłakiwania.
Więcej
Ołtarz jest częścią wyposażenia świątyni św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu - Podgórzu - integralnym elementem barokowego wyposażenia stworzonego na zlecenie franciszkanów reformatów. Razem z ołtarzem św. Antoniego stanowi pierwszą parę ołtarzy bocznych, ustawionych w nawie głównej kościoła, przy ścianie tarczowej dzielącej prezbiterium od nawy. Charakterystyczną cechą jest brak złoceń, surowe dębowe drewno i…
Więcej
Ołtarz jest częścią wyposażenia świątyni św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu - Podgórzu - integralnym elementem barokowego wyposażenia stworzonego na zlecenie franciszkanów reformatów. Charakterystyczną cechą jest brak złoceń, surowe dębowe drewno i opracowanie rzeźb i elementów snycerskich w technice tzw. bieli polerowanej - imitacji kości słoniowej. Ołtarz przed konserwacją Zbliżenia fragmentów przed pracami Fragment…
Więcej
Konserwacja ołtarza Najświętszego Serca Jezusowego (do II połowy XIX wieku św. Piotra z Alkantary). Ołtarz jest częścią wyposażenia świątyni św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu - Podgórzu - integralnym elementem barokowego wyposażenia stworzonego na zlecenie franciszkanów reformatów.
Więcej
Konserwacja XVIII wiecznego (lata 50-te) ołtarza głównego Męki Pańskiej z kościoła św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu.
Więcej
Konserwacja krucyfiksu z lat 50-tych XVIII wieku, znajdującego się w ołtarzu głównym kościoła św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu - Podgórzu. Przepiękny przykład rzeźby barokowej ze wspaniale opracowanym detalem. Oryginalna polichromia zachowana w większości.
Więcej
Konserwacja i restauracja rokokowej ambony z kościoła św. Ap. Piotra i Pawła. Ambona wchodzi w skład jednorodnego stylistycznie wyposażenia wnętrza, reprezentującego franciszkanów reformatów - surowe drewno dębowe, jedynie pokostowane i imitacja kości słoniowej - wykonana w technice tzw. bieli polerowanej
Więcej
Konserwacja barokowo - rokokowego chóru muzycznego franciszkanów reformatów z parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Toruniu - Podgórzu. Reformaci surowo przestrzegali franciszkańskiej reguły ubóstwa. Znalazło to odzwierciedlenie w wyposażeniu wnętrz sakralnych franciszkańskich świątyń. Łączono dębowe drewno w architekturze z barokowo - rokokową iluzją szlachetnego materiału - imitacją kości słoniowej na ornamentach i rzeźbach.
Więcej